Jestem osobą ambitną, której w życiu udało się połączyć dwie pasje. Język niemiecki oraz ekonomię. W obu tych dziedzinach posiadam wysokie kwalifikacje.

Ukończyłam studia na technicznym uniwersytecie w Berlinie (Technische Universität Berlin) na kierunku Economics.

Podczas kilkuletniego pobytu w Niemczech aktywnie uczestniczyłam w wielu szkoleniach zdobywając doświadczenie oraz dodatkowe kwalifikacje w zakresie moich zainteresowań. Efektem tego są m.in. dyplomy z zakresu zarządzania czasem (Zeitmanagement), samozarządzania (Selbstmanagement), pracy zespołowej (Teamarbeit), czy zarządzania zespołem (Teamführung).

Współpracowałam z Solardynamic GmbH przygotowując dokumentację na temat opłacalności inwestycji oraz biznesplan dotyczący pewnego opatentowanego przez tę firmę systemu nośnego dla kolektorów słonecznych. Pracowałam również jako doradca przy zarządzie spółki w zakresie planowania rachunku kosztów.

Interesuję się również międzynarodową księgowością, swoją wiedzę z zakresu tej dziedziny stosowałam współpracując z pwc AG, jedną z największych firm doradczych dla biznesu na świecie.

Język niemiecki był już od wczesnych czasów szkolnych przedmiotem moich głównych zainteresowań. Już wtedy zdobyłam certyfikat DSD II dokumentujący znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym studiowanie w Niemczech. Ukończone studia w Niemczech dokumentują już znacznie wyższą znajomość języka, również ściśle fachowego. Język niemiecki jest moją pasją. Był dla mnie nie tylko narzędziem komunikacji, ale również obiektem zainteresowań, który pielęgnowałam – i nadal pielęgnuję - z najwyższą dokładnością oraz z ogromną przyjemnością. Posiadam doświadczenie w tłumaczeniach ustnych oraz pisemnych.

Pobyt w Niemczech obfitował również publikacją naukową. Wydałam w Niemczech książkę pt. Verborgene Eigenschaften der Mitarbeiter im Lichte des Konfliktmanagements: Anreizvertrag als Lösung der Prinzipal-Agenten Theorie. Zachęcam do zapoznania się z jej treścią zainteresowanych ekonomią oraz przedsiębiorców.

Monika Gruszka, Verborgene Eigenschaften der Mitarbeiter im Lichte des Konfliktmanagements: Anreizvertrag als Lösung der Prinzipal-Agenten Theorie

Diplomica Verlag Hamburg 2013

ISBN: 978-3-8428-8233-1


Książka jest dostępna w księgarniach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce.

Klikając na kraj przekierujesz się do księgarni w tym kraju.
© monika-gruszka.eu 2013